۱۰ گوشی برتر سال ۲۰۱۷ از نظر شارژدهی باتری

متاسفانه برخلاف پیشرفتی که در زمینه‌های سخت‌افزاری مختلف گوشی‌های هوشمند به وجود آمده، باتری این محصولات طی چند سال اخیر چندان پیشرفت نکرده و همچنان از یک تکنولوژی نسبتا قدیمی بهره می‌برد. این موضوع سبب شده که شارژدهی باتری گوشی‌ها تقریبا به یک معضل تبدیل شود. بنابراین یکی از عواملی که در حین خرید گوشی‌های جدید باید به آن توجه شود، مربوط به توان شارژدهی باتری آن‌هاست.

اما به نظر شما کدام گوشی‌های هوشمند هم اکنون بهترین توان شارژدهی باتری را ارائه می‌کنند؟ در این راستا سایت جی‌اس‌ام آرنا لیستی را ارائه کرده که شامل ۱۰ گوشی برتر سال ۲۰۱۷ از نظر توان شارژدهی باتری می‌شود. پس اگر شما هم تمایل دارید با ۱۰ گوشی برتر سال ۲۰۱۷ از نظر توان شارژدهی باتری آشنا شوید، با سایت شبکه و ادامه این مطلب همراه باشید.

شیائومی می مکس ۲ (Xiaomi Mi Max 2): قیمت در حدود ۲۵۰ یورو

گوشی شیائومی می مکس ۲ از یک باتری ۵۳۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره می‌برد و طبق بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا پایداری در حدود ۱۲۶ ساعت دارد. این فبلت زیبا از یک نمایشگر ۶٫۴۴ اینچی هم بهره‌مند است و قیمت آن چیزی در حدود ۲۵۰ یورو خواهد بود. ضمنا باتری این گوشی از تکنولوژی شارژ سریع بهره می‌برد و ظرف مدت زمان ۳۰ دقیقه ۲۲ درصد شارژ می‌شود. وضوح تصویر  ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، تراشه اسنپدراگون ۶۲۵ کوالکام، رم ۴ گیگابایتی و دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی هم برخی دیگر از مشخصات فنی این اسمارتفون به شمار می‌روند.

شیائومی ردمی نوت ۴ (Xiaomi Redmi Note 4): قیمت در حدود ۲۰۰ یورو

گوشی شیائومی ردمی نوت ۴ یک گوشی مقرون به صرفه است که باتری آن ظرفیت ۴۱۰۰ میلی آمپر ساعتی را ارائه می‌کند. این گوشی در بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا توان شارژدهی معادل با ۱۱۹ ساعت را به ثبت رسانده است و باتری آن ظرفت مدت زمان ۳۰ دقیقه ۲۵ درصد شارژ می‌شود. صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی با وضوح تصویر ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، تراشه اسنپدراگون ۶۲۵ کوالکام، رم ۴ گیگابایتی و دوربین اصلی ۱۳ مگاپیکسلی هم برخی دیگر از مشخصات فنی این اسمارتفون را تشکیل می‌دهند.

سامسونگ گلکسی ای ۷ مدل ۲۰۱۷ (Samsung Galaxy A7 2017): قیمت در حدود ۵۵۰ یورو

نسخه ۲۰۱۷ گوشی گلکسی ای ۷ سامسونگ از یک باتری ۳۶۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره می‌برد که توان ۱۱۵ ساعتی را در بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا به ثبت رسانده است. صفحه نمایش آن ۵٫۷ اینچی بوده و وضوح تصویر ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را ارائه می‌کند. دوربین اصلی ۱۶ مگاپیکسلی، تراشه اگزینوس ۷۸۸۰ و رم ۳ گیگابایتی هم از دیگر مشخصات فنی آن هستند.

سونی اکسپریا ایکس زد ۱ کامپکت (Sony Xperia XZ1 Compact)قیمت در حدود ۴۵۰ یورو

گوشی اکسپریا ایکس زد ۱ کامپکت برای آن دسته از کاربرانی مناسب است که تمایل به خرید یک گوشی جمع‌وجور و با باتری خوب دارند. باتری این گوشی ظرفیت ۲۷۰۰ میلی آمپر ساعتی را ارائه می‌کند و در بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا رکورد ۱۰۸ ساعت را به ثبت رسانده است.  ضمنا باتری این اسمارتفون ظرف مدت زمان ۳۰ دقیقه تا ۲۸ درصد شارژ می‌شود. نمایشگر ۴٫۶ اینچی با وضوح تصویر اچ‌دی، دوربین اصلی ۱۹ مگاپیکسلی، رم ۴ گیگابایتی و تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام هم در آ« بکار رفته‌اند.

هوآوی میت ۱۰ پرو (Huawei Mate 10 Pro): قیمت در حدود ۷۵۰ یورو

 هوآوی میت ۱۰ پرو توانسته در بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا رتبه ۹۶ ساعت را به ثبت برساند. باتری این گوشی ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی است و ظرف مدت زمان ۳۰ دقیقه تا ۵۸ درصد شارژ می‌شود که رکوردی بسیار عالی و مطلوب خواهد بود. صفحه نمایش ۶ اینچی با وضوح تصویر ۲۱۶۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، دوربین اصلی ۲۰ مگاپیکسلی، رم ۶ گیگابایتی و تراشه کرین ۹۷۰ هم از دیگر مشخصات فنی هوآوی میت ۱۰ پرو محسوب می‌شوند.

گوشی اوپو اف ۵ شاید در بازار داخلی کشورمان پیدا نشود، اما در هر حال از نظر شارژدهی باتری یکی از گوشی‌های برتر سال ۲۰۱۷ است. باتری این گوشی ۳۲۰۰ میلی آمپر ساعتی بوده و رکورد ۹۱ ساعت را در بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا به ثبت رسانده است. ضمنا باتری این گوشی ظرف مدت زمان ۳۰ دقیقه تا ۴۹ درصد شارژ می‌شود. رم ۶ گیگابایتی، تراشه هلیو پی ۲۳، دوربین اصلی ۱۶ مگاپیکسلی و نمایشگر ۶ اینچی فول اچ‌دی هم از دیگر مشخصات فنی اسمارتفون مذکور هستند.

مدل ۲۰۱۷ گلکسی جی ۵ و گلکسی جی ۷ سامسونگ(Samsung Galaxy J5 and J7 2017): قیمت در حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو

دو گوشی گلکسی جی ۵ و گلکسی جی ۷ مدل ۲۰۱۷ سامسونگ هم در لیست بهترین‌های ما از نظر توان شارژدهی باتری قرار دارند. باتری گلکسی جی ۷ سال ۲۰۱۷ ظرفیت ۳۶۰۰ میلی آمپر ساعتی دارد و در بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا رکورد ۱۰۸ ساعت را ثبت کرده است. باتری این گوشی در ۳۰ دقیقه تا ۲۴ درصد شارژ می‌شود. نمایشگر ۵٫۵ اینچی فول اچ‌دی، دوربین اصلی ۱۳ مگاپیکسلی، رم ۳ گیگابایتی و تراشه ۷۸۷۰ هم از دیگر مشخصات فنی آن هستند.

اما گلکسی جی ۵ مدل ۲۰۱۷ یک باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی دارد و در بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا رکورد ۹۷ ساعت را به ثبت رسانده است. صفحه نمایش ۵٫۲ اینچی با وضوح تصویر اچ‌دی، دوربین اصلی ۱۳ مگاپیکسلی، رم ۳ گیگابایتی و تراشه اگزینوس ۷۸۷۰ سامسونگ هم دیگر مشخصات فنی این اسمارتفون مقرون به صرفه را تشکیل می‌دهند.

سامسونگ گلکسی ای ۸ اکتیو (Samsung Galaxy A8 Active): قیمت در حدود ۸۵۰ دلار

باتری گلکسی ای ۸ اکتیو سامسونگ ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی بوده و در بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا رکورد ۱۱۱ ساعت را به ثبت رسانده است. باتری این گوشی ظرف مدت زمان ۳۰ دقیقه تا ۳۴ درصد شارژ می‌شود. نمایشگر ۵٫۸ اینچی با وضوح تصویر ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل، دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی، تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام و رم ۴ گیگابایتی هم برخی دیگر از مشخصات فنی اسمارتفون مذکور به شمار می‌روند.

 سونی اکسپریا ایکس ای ۱ پلاس (Sony Xperia XA1 Plus): قیمت در حدود ۳۵۰ یورو

آخرین گوشی که در لیست ما قرار گرفته، گوشی اکسپریا ایکس ای ۱ پلاس سونی است. این گوشی از یک باتری ۳۴۳۰ میلی آمپر ساعتی بهره می‌برد که در سایت جی‌اس‌ام آرنا رکورد ۱۰۲ ساعت را به ثبت رسانده است. رم ۴ گیگابایتی، تراشه هلیو پی ۲۰، دوربین اصلی ۲۳ مگاپیکسلی و نمایشگر ۵٫۵ اینچی با وضوح تصویر ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل هم از دیگر مشخصات فنی آن هستند.

جمع‌بندی

بنابراین ۱۰ گوشی نام برده شده طبق بررسی سایت جی‌اس‌ام آرنا از نظر شارژدهی باتری، بهترین گوشی‌های سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شوند. نظر شما در مورد اسمارتفون‌هایی که در لیست موجود بودند چیست؟ به نظر شما جای کدام گوشی‌ها در این لیست خالی است؟

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار