عمومی

7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن⚡【سال1403】❤️

مطمئنا همه‌ ما از داشتن ناخن‌ های زیبا، هموار و یک دست نهایت لذت را می‌ بریم و برای یک بار هم که شده در زندگی این حس را تجربه کرده‌ ایم. یکی از موثرترین راهکارها در جهت داشتن ناخن هایی زیبا و ایده‌ آل انجام دادن کاشت ناخن است. امروزه کاشت ناخن به عنوان یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ ترین خدمات زیبایی در میان بانوان و دختران جوان تبدیل شده است. حال سوالی که ذهن بیشتر افراد را به خود درگیر می‌ کند، این است که کاشت ناخن چه مدت ماندگاری دارد؟ برای پاسخ به این سوال قصد داریم لیستی از 7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن را ارائه نماییم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با آموزشا همراه بمانید.

اهمیت مواد کاشت در میزان ماندگاری ناخن

یکی از مهم ترین و موثرترین عواملی که بر میزان ماندگاری کاشت ناخن می‌ تواند تاثیرگذار باشد، کیفیت مواد استفاده شده است. حال در ادامه انواع کاشت ناخن را بر اساس کیفیت بررسی می‌ کنیم:

  • کاشت ناخن پودری: در کاشت ناخن پودری از یک سری پودرهای مخصوصی استفاده می‌ کنند که نسبت به سایر مواد از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. معمولا ناخن‌ های پودری با توجه به کیفیتی که دارند و برگرفته از برندهای معتبر هستند، هیچ گونه عارضه‌ ای نداشته و استقامت بالایی نیز دارند. البته در صورتی که ناخن کار از پودرهای بی‌ کیفیت و تقلبی استفاده نکند.
  • کاشت ناخن ژلی: معمولا ناخن‌ های ژلی با توجه به مواد به کار رفته شده در آن ها، خیلی زود ممکن است ترک خورده و در اثر کوچک ترین فشار بشکنند. به همین خاطر ناخن‌ های ژلی ماندگاری آنچنانی از خود نشان نمی‌ دهند. البته اگر از کیفیت و محصولات معتبر استفاده کنید، می‌توانند تا سه هفته ماندگاری داشته باشند.
  • کاشت ناخن قالبی: یکی دیگر از انواع روش‌ های کاشت ناخن روش قالبی است. در کاشت ناخن قالبی ناخن کار حتما باید به این موضوع توجه کند که قالب‌ ها بزرگ تر و یا کوچک تر از ناخن‌ های طبیعی خود افراد نباشد. در غیر این صورت، مواد پودری و یا ژلی بر روی ناخن به خوبی نمی‌ چسبد و ماندگاری آن به شدت کاهش پیدا می‌ کند.

در کل ناخن‌ های ژلی حدود 2 الی 3 هفته می‌ توانند از خود ماندگاری نشان دهند. ماندگاری ناخن‌ های قالبی نیز بین 2 الی 3 هفته می‌ باشد. ناخن پودری می‌ تواند تا یک ماه نیز دوام داشته باشد. بنابراین می‌ توانیم بگوییم که یکی از 7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن استفاده نمودن از کاشت ناخن پودری است.

اهمیت مواد کاشت در میزان ماندگاری ناخن

تأثیر عوامل محیطی در ماندگاری کاشت ناخن

یکی از مهم ترین عواملی که به شدت می‌ تواند بر روی ماندگاری کاشت ناخن تاثیر سویی داشته باشد، عوامل محیطی و سبک زندگی شما است. در حقیقت کاشت ناخن چه با روش ژلی، چه با روش پودری و دیگر تکنیک‌ ها بسیار حساس بوده و برای ماندگاری و استقامت بالای آن نیاز است که یک سری از مراقبت‌ های لازمه را رعایت کنید. عواملی همچون حرارت، مواد شیمیایی مختلف، مواد شوینده‌ متفاوت و همچنین خیس ماندن بیش از حد ناخن‌ ها می‌ تواند تاثیر منفی بر روی ماندگاری ناخن داشته و آن ها را در کوتاه زمان اندکی از بین ببرد. بنابراین پیشنهاد می‌ کنیم که در زمان انجام فعالیت‌ های متعدد از جمله استفاده از مواد شوینده حتما از دستکش‌ های مخصوص استفاده کنید.

شما می بایست برای ماندگاری کاشت ناخن‌ های خود دستانتان را به صورت مکرر در معرض حرارت قرار ندهید و در زمان کار با آب نیز مراقبت‌ های لازم را رعایت کنید. معمولا کارشناسان از میان 7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن استفاده نمودن از یک سری تقویت کننده‌ های ناخن و پوست را پیشنهاد می‌ کنند. استفاده از کرم‌ های مرطوب کننده‌ ناخن گزینه مناسبی هستند که تجربه نشان داده این محصولات در ماندگاری کاشت تاثیر به سزایی دارند.

کرم‌ های مرطوب کننده با توجه به اینکه لطافت و رطوبت کافی را به ناخن‌ ها می‌ رسانند، مانع از شکستن آن‌ ها می‌ شوند و به طور کلی سلامت و زیبایی ناخن‌ های شما را حفظ می‌ نمایند. اگر شما جزو افرادی هستید که دارای ناخن‌ های شکننده می‌ باشید، برای تقویت پوست و ناخن خود قبل از انجام دادن کاشت می‌ توانید از یک سری محصولات تقویت کننده و آبرسان‌ ها استفاده کنید.

7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن

اگر شما نیز قصد دارید با 7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن آشنا شوید، پیشنهاد می‌ کنیم که این مطلب را دنبال کنید. در حقیقت نکات مراقبتی گوناگونی وجود دارد که در صورت رعایت کردن آن‌ ها و پرهیز نمودن از برخی کارها می‌ توانید ماندگاری ناخن‌ های زیبای خود را افزایش دهید. از جمله این نکات عبارت‌ اند از:

1_ از روغن کوتیکول استفاده کنید: روغن کوتیکول یکی از تقویت کننده‌ های منحصر به فرد برای ناخن است که رطوبت کافی را به ناخن‌ ها و پوست‌ های اطراف آن می‌ رساند. در چنین شرایطی ناخن در اثر عوامل خارجی شکننده نشده و به راحتی ترک نمی‌ خورد. بنابراین استفاده از روغن کوتیکول را فراموش نکنید.

2- سوهان نکشید: سوهان کشیدن مکرر بر روی ناخن‌ های کاشت شده با توجه به فشارهای متعددی که وارد می‌ کند، می‌ تواند به آن ها آسیب برساند. در حقیقت مهر و مومی که میان ناخن‌ های طبیعی شما و ناخن‌ های کاشته شده وجود دارد، در اثر سوهان به راحتی از بین می‌ رود.

3_ از دستکش استفاده کنید: همان طور که اشاره کردیم، در زمان انجام دادن فعالیت‌ های متعدد در خانه بهتر است که پوشیدن دستکش را فراموش نکنید. دستکش همانند یک محافظ ناخن‌ های شما را از انواع آسیب‌ های مکرر حفظ می‌ کند.

4_ ناخن‌ های خود را نجوید: بسیاری از افراد متاسفانه با مشکل جویدن ناخن‌ ها دست و پنجه نرم می‌ کنند. این عادت غلط می‌ تواند باعث از بین رفتن ناخن‌ های شما شود.

5_ در زمان مناسب به ترمیم ناخن بپردازید: یکی از مهم‌ ترین ملاک‌ ها و 7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن ترمیم کردن ناخن‌ های کار شده در زمان مناسب است. ترمیم‌ های منظم که هر 2 یا 3 هفته یک بار در سالن‌ های زیبایی انجام می‌ شود، موجب تاخیر در افتادن و از بین رفتن ناخن‌ های شما می‌ شود.

6_ به ناخن ها رسیدگی کنید: توجه و رسیدگی به ناخن های نوک تیز راحت تر از ناخن های مربعی شکل می باشد. بهتر است بهداشت ناخن های خود را حفظ کرده و به رسیدگی و مراقبت از آن ها بپردازید.

7_ از مواد باکیفیت استفاده کنید: مطمئنا زمانی که شما در هنگام کاشت ناخن از برندهای معتبر، مواد با کیفیت و متریال‌ های مرغوب استفاده کنید، ماندگاری ناخن‌ ها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌ کند.

اهمیت انتخاب آرایشگاه معتبر در کیفیت کاشت ناخن

یک نکته‌ مهم و حائز اهمیتی که می‌ توان جزو 7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن در نظر داشت، انتخاب آرایشگاه و ناخن کار حرفه‌ ای است. در واقع در زمان انتخاب سالن آرایشی برای انجام کاشت ناخن پیشنهاد می‌ کنیم که دقت و حساسیت بالایی به خرج دهید. مطمئنا یک آرایشگاه معتبر با برخورداری از تکنسین‌ های حرفه‌ ای و ناخن کارهای مجرب می‌ تواند بهترین کیفیت را به شما ارائه نماید.

آرایشگاه‌ های غیر حرفه‌ ای که در زمان کاشت، قیمت‌ های ارزان‌ تری نیز دریافت می‌ کنند، مطمئنا از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و در مدت زمان بسیار کوتاهی نیز مشکلات متعددی ایجاد می‌ کنند. اگر به دنبال ماندگاری کاشت ناخن خود هستید، باید کیفیت محصولات را در نظر بگیرید. کیفیت بالای محصولات نیز توسط سالن‌ های زیبایی مجرب ارائه می‌ گردد.

اهمیت انتخاب آرایشگاه معتبر در کیفیت کاشت ناخن

مدت اصلی ماندگاری کاشت ناخن

به طور کلی اگر شما تمامی 7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن را رعایت کرده و همه چیز به عالی‌ ترین شکل خود پیش برود، ماندگاری کاشت حدود 3 الی 4 هفته به طول می‌ انجامد. در واقع اگر این خدمات را نزد یک ناخن کار پر مهارت و متخصص انجام دهید و از ناخن‌ های خود به خوبی مراقبت کنید، تا یک ماه می‌ تواند برای شما ماندگاری داشته باشد. اما پس از یک ماه با توجه به اینکه ناخن‌ های طبیعی تان به رشد خود رسیده‌ اند، باعث از دست رفتن ظاهر زیبای ناخن‌ های کاشت شده می‌ شوند و نیاز به ترمیم پیدا می‌ کنند. البته ناخن‌ های پا این گونه نمی‌ باشد. شما می‌ توانید انتظار ماندگاری از کاشت ناخن پا را حتی تا مدت 6 هفته نیز داشته باشید.

جمع بندی نهایی

در انتها باید بگوییم که هر روش کاشت ناخن اعم از کاشت قالبی، پودری و ژلی ماندگاری متفاوت و گوناگونی دارند. با رعایت 7 راز طلایی ماندگاری بیشتر کاشت ناخن شما می‌ توانید به حفظ و مقاومت ناخن‌ های کاشت شده‌ خود بپردازید. مهم ترین راز ماندگاری این مواد رعایت کردن نکات مراقبتی پس از کاشت است که در طول این مقاله به آن پرداختیم.

از شما دوستان ممنونیم که وقت گرانقدر خود را صرف کرده و این بخش از مقاله‌ ما را مطالعه کردید. ما در سایت آموزشا همواره سعی می‌ کنیم تا نکات علمی و آموزشی سودمندی را به حضورتان برسانیم. اگر هر گونه سوال و یا نظری در این رابطه داشته باشید، می‌ توانید در قسمت دیدگاه‌ با کارشناسان ما مطرح کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

مریم راد

مریم راد هستم و تجربه 4 سال نگارش و محتوانویسی دارم. باتوجه به علاقه زیادی که به یادگیری و نوشتن محتواهای آموزشی دارم، در سایت آموزشا مشغول به نگارش مطالب مفیدی در این زمینه برای شما عزیزان هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا